Rusza 13. edycja FrankoFilm. Gwiazdą festiwalu jest Agata Buzek

18:37

26 maja 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

W Zielonej Górze rusza dziś 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm.

Impreza zostanie zainaugurowana o 19:00 w Lubuskim Teatrze, projekcją filmu „Niewinne”, gdzie jedną z głównych ról gra Agata Buzek. Bezpośrednio po seansie organizatorzy zapraszają na spotkanie z aktorką.  Artystka będzie również przewodniczyła jury, które oceni jutro filmy nadesłane przez młodzież na festiwal. W niedzielę z kolei poprowadzi master class dla uczestników konkursu:

Pokazy filmów konkursowych rozpoczną się jutro o 10:00 w Lubuskim Teatrze. W tym roku nadesłano 38 krótkometrażowych produkcji na temat recyklingu. Ich autorami są licealiści i studenci z Polski, a także m.in. Niemiec, Francji i Belgii:

Mówił Rafael Lewandowski, współorganizator festiwalu.

Impreza filmowa potrwa do niedzieli. W ostatnim dniu festiwalu zaplanowano master class z Agatą Buzek. Ta propozycja adresowana jest do uczestników konkursu. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Ziemi Lubuskiej.

 

PROGRAM FESTIWALU:

Piątek 26 maja – Teatr Lubuski (wstęp wolny)

19.00 – Uroczyste otwarcie festiwalu

Projekcja fillmu ‚Niewinne’ w reżyserii Anne Fontaine z Agatą Buzek, Agatą Kuleszą, Lou de Laâge, Joanną Kulig i spotkanie z aktorką Agatą Buzek prowadzone przez krytyka filmowego Jakuba Łysakowskiego. Tłumaczenie na francuski: Jan Nowak – Drameducation.

Sobota 27 maja – Teatr Lubuski (wstęp wolny)

10.00-16.00 – Projekcja filmów konkursowych. Temat przewodni: Recykling

Jury pod przewodnictwem Agaty Buzek, w składzie: Roselyn Marty, Loic Gatteau.

17.00 – Dyskusja na temat recyklingu

19.00 – Gala rozdania nagród i kino koncert Marcina Pukaluka do filmu ‚Generał’ w reżyserii Bustera Keatona i Clyde’a Bruckmana.

Niedziela 28 maja – Muzeum Ziemi Lubuskiej

Master class z Agatą Buzek dla uczestników Festiwalu

Dodaj komentarz